Corbin Baird

Corbin Baird

GEM

School: STEM Academy

Grade: 11th

Team: Robot

Favorite Subject: Engineering

Hunter Churchill-Jones

Hunter Churchill-Jones

Software lead

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Software

Favorite Subject: Computer science

Abby Geiger

Abby Geiger

Spirit Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Teams: Marketing

Favorite Subject: History

Mreedul Gupta

Mreedul Gupta

Builder

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Game Field/Robot

Favorite Subject: Computers

Troy MacNicholas

Troy MacNicholas

CMO

School: Chatfield Senior High

Grade: 12th

Team: Marketing

Favorite Subject: Math

Ankit Mukkamala

Ankit Mukkamala

Exhibit

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Marketing

Favorite Subject: Math

Debbie the Turtle

Spartan

School: Best Boys Incorporated

Grade: 13th

Team: Best Robotics

Favorite Subject: Tracks

Has a very tragic past

Andrew Vargish

Andrew Vargish

Software

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Software

Favorite Subject: CAD

Harper Baird

Harper Baird

Presentation

School: STEM Academy

Grade: 8th

Team: Marketing

Favorite Subject: Art

 

Aurora Colter

Aurora Colter

Software

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Software

Favorite Subject: Science

Truman Giesen

Truman Giesen

R and D Research Lead

School: STEM Academy

Grade: 12th

Teams: Robot

Favorite Subject: Engineering

Bryce Hawken

Bryce Hawken

Software

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Software

Favorite Subject: Computer Science

Skylar Mann

Skylar Mann

Kit Manager

School: Montessori peaks academy

Grade: 10th

Team: Robot

Favorite Subject: Math

Kyle Paris

Kyle Paris

Build Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Robot

Favorite Subject: Engineering

Tyler Pautler

Tyler Pautler

Performance informant/Software

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Software

Favorite Subject: Math

Ben Vickland

Ben Vickland

Sales Lead

School: STEM Academy

Grade: 11th

Team: Marketing

Favorite Subject: Engineering

Ryan Byers

Ryan Byers

Robot

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Robo

Favorite Subject: US Gov

Cade Evans

Cade Evans

CEO

School: Mountain Vista High School

Grade: 12th

Team: The Team

Favorite Subject: Math

Quincy Giesen

Quincy Giesen

Funding/Outreach

School: STEM Academy

Grade: 7th

Team: Marketing

Favorite Subject: French

Dylan Homesley

Dylan Homesley

Exhibit Lead

School: STEM Academy

Grade: 11th

Team: Marketing

Favorite Subject: Computers

Ariana Martinez

Ariana Martinez

Co-Notebook Lead

School: STEM Academy

Grade: 12th

Team: Notebook

Favorite Subject: Engineering

Henry Shall

Henry Shall

Robot

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Robot

Favorite Subject: Lunch

Brent Weiffenbach

Brent Weiffenbach

Driver Lead

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Robot

Favorite Subject: Math

Will Vickland

Will Vickland

Marketing Lead

School: STEM Academy

Grade: 11th

Team: Marketing

Favorite Subject: Computer Science

Nathanel Cho

Nathanel Cho

Build Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Robot

Favorite Subjects: Math

Erin Fast

Erin Fast

CNC Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: CNC

Favorite Subjects: Engineering

Cameron Green

Cameron Green

Build Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Robot

Favorite Subject: Zoology

Daniel Hyong

Daniel Hyong

Robot

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Robot

Favorite Subject: Computer science

Gavin Moody

Gavin Moody

Website Lead

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team: Marketing

Favorite Subject: Math

Jaeden Toy

Jaeden Toy

Notebook Lead

School: STEM Academy

Grade: 10th

Team: Notebook

Favorite Subject: English

Walt Weiffenbach

Walt Weiffenbach

CTO

School: STEM Academy

Grade: 12th

Team: Software

Favorite Subject: Calculus 3

Marius Worthington

Marius Worthington

CAD/Gamefield

School: STEM Academy

Grade: 9th

Team:Robot

Favorite Subject: French